Nurkowanie

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji na Zanzibarze jest nurkowanie. Krystalicznie czyste i ciepłe wody oceanu indyjskiego, rafy koralowe oraz bajecznie kolorowy podwodny świat sprawiają, że nurkowie z całego świata bardzo chętnie odwiedzają to miejsce.

Najsłynniejszym miejscem do nurkowania na Zanzibarze jest podwodny rezerwat przyrody wokół wyspy Mnemba. Mnemba to niewielka wyspa położona około 3 km od północno-wschodniego wybrzeża Unguja, największej wyspy archipelagu Zanzibaru w Tanzanii, naprzeciwko plaży Muyuni. Otacza ją owalna rafa o zasięgu siedmiu na cztery kilometry. Pomimo niewielkich rozmiarów, rafy wokół Mnemby zaskakują niesamowitą różnorodnością życia morskiego – od najmniejszych krewetek, po ogromne żółwie. Spotkać tu można tuńczyka, barakudy, mureny, rekiny rafowe, żółwie, delfiny, a także ławice tropikalnych ryb w najróżniejszych kolorach. W obrębie rezerwatu znajduje się kilkanaście interesujących spotów nurkowych o głębokości od 10 do 30 metrów. Podczas gdy większość nurkowań jest relaksująca, łatwa i płytka, istnieje również kilka bardzo głębokich nurkowań na ścianie odpowiednich dla zaawansowanych nurków.

Dzięki bardzo przyjaznym warunkom do nurkowania i idealnej przejrzystości wody praktycznie przez cały rok Mnemba polecana jest jako idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Osoby, które nie posiadają licencji mogą skorzystać z oferty tzw. Intro nurkowego, czyli wprowadzenia do nurkowanie. Jest to krótki kurs, na który składa się lekcja w basenie oraz dwa zejścia pod wodę z pełnym akwelungiem na głębokość 12 metrów. Praktycznie każdy (nawet dziecko w wieku od 10 lat) może spróbować – jedynym warunkiem jest podstawowa umiejętność pływania.

Niezależnie od poziomu zaawansowania oferujemy wycieczki nurkowe dla początkujących oraz dla bardziej zaawansowanych nurków. Istnieje również możliwość zrobienia kompletnego kursu nurkowego (SSI lub PADI).

Półdniowe wycieczki nurkowe na Mmembę organizowane są każdego dnia. Podczas wycieczki przewidziane są dwa zejścia pod wodę pod opieką instruktora.

Cena obejmuje:

– Kompletny sprzęt nurkowy oraz piankę (Wysokiej jakości sprzęt Aqua Lung, Scubapro, Cressi oraz Mares)
– Opiekę doświadczonych divemasterów I instruktorów
– Transfer łodzią na rafę
– Wstęp do Podwodnego Rezerwatu Mnemba
– Przekąski na łodzi (Owoce I woda)

Cena: 120$
Intro nurkowe: 140$

W celu rezerwacji prosimy o wypełnienia formularza zgłoszeniowego.