Nungwi

Nungwi to rybacka wioska położona na północnym krańcu Zanzibaru. To miejsce, z którego można zobaczyć jednocześnie zachodnią i wschodnią część wyspy. Spacer po wiosce to doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się jak wygląda życie lokalnej ludności. Wioska słynie z produkcji tradycyjnych łodzi Dhow.

Podczas wycieczki odwiedzimy Mnarani Aquarium – to miejsce stworzone w celu ochrony żółwi morskich (żółwi zielonych oraz hawksbill). Te niegdyś popularne ne Zanzibarze gatunki aktualnie są zagrożone. Do Maharani trafiają złapane w sieci lub ranne żółwie. Są tutaj karmione, leczone a następnie raz w roku wypuszczane z powrotem do oceanu. Podczas wizyty można będzie  je zobaczyć, nakarmić oraz z nimi popływać, a także dowiedzieć się więcej o życiu morskim na Oceanie Indyjskim.

Kendwa Rock

Słynie z najpiękniejszych, szerokich plaż (tu nigdy nie ma dużych odpływów) i zachodów słońca. To tutaj rozpoczniemy rejs tradycyjną łodzią dhow przy zachodzie słońca.

Plan wycieczki:

– Wyjazd z hotelu ok 13.00
– Nungwi – ok. 2 godziny: pływanie ze żółwiami w Mnarani Aquarium, spacer po wiosce, miejsce gdzie produkowane są łodzie dhow, targ rybny
– Rejs łodzią dhow wzdłuż zachodniego wybrzeża godz. 16.30 – 18.30
– Powrót do hotelu ok 19.30- 20.00

ZAREZERWUJ TERAZ

Jak przygotować się do wycieczki:

Proszę założyć na siebie stroje kąpielowe i zabrać ze sobą ręczniki oraz coś na zmianę.