Jozani Forest

Jozani Forest to rezerwat przyrody położony ok. 35 km od miasta Zanzibar. Jest on częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, które pozostały w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne. Wycieczka pomiędzy różnorodnymi gatunkami flory i fauny występującymi na terenie parku jest nieodłącznym elementem wizyty na Zanzibarze.

Restauracja The Rock

Restauracja The Rock zbudowana jest na niewielkiej wyspie koralowej i jest to prawdopodobnie jedyna taka restauracja na świecie. W czasie odpływu można dotrzeć do niej na pieszo, z nadejściem przypływu konieczne jest skorzystanie z łodzi. The Rock zapewnia gościom 12 stolików oraz wyśmienite dania z ryb i owoców morza. W menu znajdują się m.in. świeżo złowione ośmiornice, kalmary, krewetki i królewskie homary. Otwarta w 2012 roku The Rock zyskała już międzynarodową renomę i jest celem podróży większości osób przybywających na wyspę.

Paje

Paje – miejscowość w południowo-wschodniej części Zanzibaru słynie z najpiękniejszych kolorów oceanu na wyspie. Jest to ulubione miejsce dla miłośników kitserfingu ze względu na idealne wiatry wiejące przez 8 miesięcy w roku. Kolorowe stroje masajów spacerujących po plaży w połączeniu błękitem nieba, turkusem oceanu i kolorowymi żaglami na zawsze pozostają w pamięci i na fotografiach. Przy okazji warto odwiedzić jedyny na Zanzibarze zakład produkujący naturalne kosmetyki z alg.

Plan wycieczki:

– Wyjazd z hotelu ok 9.00
– Wizyta w lokalnej szkole*
– Jozani Forest – około 2 godziny
– Paje – czas na plażowanie, kawę (lub coś więcej), spacer po wiosce
– Restauracja The Rock (z ew. lunchem – do ustalenia)
– powrót do hotelu ok 16.00-17.00

*ten punkt programu nie jest realizowany w grudniu ze względu na wakacje oraz podczas egzaminów i innych dni wolnych od pracy

ZAREZERWUJ TERAZ

Jak przygotować się do wycieczki:

Idziemy do dżungli! Warto założyć odpowiednie buty (adidasy lub trampki).
Po drodze podjedziemy do lokalnej szkoły – podczas wizyty w szkole wypada zakryć ramiona lub bardzo krótkie spodenki chustą lub pareo.
W Paje będziemy na plaży – zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe, ręczniki, buty do chodzenia po wodzie, coś na zmianę.

Jeżeli chcecie zjeść lunch w restauracji The Rock prosimy o wcześniejszą informację: miejsce jest nieduże i cieszy się ogromną popularnością –
trzeba tam zrobić rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem.