Pływanie z delfinami

To rozszerzona wersja wycieczki nr 2 – kolejną atrakcją jest pływanie z delfinami, które spotykamy w ich naturalnym środowisku. Rejs rozpoczyna się w Kizimkazi, najbardziej na południe wysuniętej wiosce Zanzibaru, skąd wypływa się lokalną łódką do Zatoki Menai, która jest domem dla kilku stad delfinów butlonosych. Delfiny można obserwować z łódki, jednak największą atrakcją jest pływanie i nurkowanie z nimi. W cenie wycieczki zagwarantowany jest sprzęt do snorkelingu.
W okresie czerwiec-sierpień mogą występować silne wiatry i duże fale – przy takiej pogodzie jest mniejsze prawdopodobieństwo spotkania delfinów. W tym czasie, aby spotkać delfiny polecamy również wycieczkę na Mnembę.

W Kizimkazi można również zwiedzić meczet z XII wieku, który jest najstarszym dowodem istnienia religii islamskiej w południowo-wschodniej części Afryki.

Restauracja The Rock

Restauracja The Rock zbudowana jest na niewielkiej wyspie koralowej i jest to prawdopodobnie jedyna taka restauracja na świecie. W czasie odpływu można dotrzeć do niej na pieszo, z nadejściem przypływu konieczne jest skorzystanie z łodzi. The Rock zapewnia gościom 12 stolików oraz wyśmienite dania z ryb i owoców morza. W menu znajdują się m.in. świeżo złowione ośmiornice, kalmary, krewetki i królewskie homary. Otwarta w 2012 roku The Rock zyskała już międzynarodową renomę i jest celem podróży większości osób przybywających na wyspę.

Jozani Forest

Jozani Forest to rezerwat przyrody położony ok. 35 km od miasta Zanzibar. Jest on częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, które pozostały w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne. Wycieczka pomiędzy różnorodnymi gatunkami flory i fauny występującymi na terenie parku jest nieodłącznym elementem wizyty na Zanzibarze.

Plan wycieczki:

– Wyjazd z hotelu – ok. 5:00
– Pływanie z delfinami – ok. 1,5 godziny
– Jozani Forest – około 2 godziny
– Wizyta w lokalnej szkole*
– Restauracja The Rock (z ew. lunchem – do ustalenia)
– Powrót do hotelu ok 15.00-16.00

*ten punkt programu nie jest realizowany w grudniu ze względu na wakacje oraz podczas egzaminów i innych dni wolnych od pracy

ZAREZERWUJ TERAZ

Jak przygotować się do wycieczki:

Proszę założyć na siebie stroje kąpielowe i zabrać ze sobą ręczniki, buty do chodzenia po wodzie, coś na zmianę.

Idziemy do dżungli! Warto założyć odpowiednie buty (adidasy lub trampki, mogą być też sandały – odradzamy japonki).

Po drodze podjedziemy do lokalnej szkoły – podczas wizyty w szkole wypada zakryć ramiona lub bardzo krótkie spodenki chustą lub pareo.

Jeżeli chcecie zjeść lunch w restauracji The Rock, prosimy o wcześniejszą informację: miejsce jest nieduże i cieszy się ogromną popularnością – trzeba tam zrobić rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem.