Wycieczka na Mnembę

Wyspa Mnemba to miejsce zarezerwowane dla wybrańców – znajduje się na niej 12 ekskluzywnych chatek, w których można wypocząć pośród dziewiczej natury. Nikt poza gośćmi oraz obsługą nie ma wstępu na wyspę, a ceny noclegów zaczynają się od 1200 $ za osobę.

Tam niestety nie dotrzemy 🙂 Popłyniemy za to na cudowny atol roztaczający się wokół wyspy. Kryje on w sobie piękne rafy koralowe, ławice kolorowych ryb, ślimaki wodne, żółwie – prawdziwe podwodne akwarium. Aby podziwiać ten magiczny świat wystarczy założyć maskę i zanurzyć głowę w krystalicznej wodzie oceanu indyjskiego. Snorkeling tutaj to niesamowita przygoda i wyjątkowa możliwość pływania pośród ławic ryb. Miejsce to upodobały sobie także delfiny – jest duża szansa na popływanie również razem z nimi – zwłaszcza w okresie czerwiec-sierpień.

Na amatorów plażowania czeka tzw. Sand bank – piaszczysta wyspa, która wyłania się z oceanu podczas odpływu. Biały piasek oraz lazurowe wody wokół wyspy to również idealna sceneria do pamiątkowych fotografii. Pojawienie się wyspy uzależnione jest od wielkości odpływu – czasem będzie to bardzo duża piaszczysta plaża , a czasem mielizna z przepiękną turkusową wodą.

Na zakończenie wycieczki czeka nas przepyszny lunch z owoców morza w widokowej restauracji Matemwe Rock położonej na szczycie rafy koralowej.  Restauracja zachwyca niezapomnianym widokiem na ocean, białą, piaszczystą plażę i wyspę Mnemba.

Plan wycieczki:

– Wyjazd z hotelu ok 9.00
– Przejazd do miejscowości Muyuni (ok.40 min)
– Wyprawa łodzią na snorkeling na Atollu Mnemba
– Pobyt na sand bank – pływanie, plażowanie, pamiątkowe zdjęcia
– Lunch z owocami morza w restauracji Matemwe Rock
– Powrót do hotelu ok. 15.00

ZAREZERWUJ TERAZ

Jak przygotować się do wycieczki:

Na tej wycieczce w planie cały dzień plażowania i kąpieli wodnych. Proszę mieć na sobie stroje kąpielowe. Proszę zabrać ze sobą ręczniki, nakrycie głowy i filtry bo będzie dużo słońca 🙂